Windows 7 en wifi



Wifi met Windows 7Eind oktober 2009 is Windows 7 op de markt gekomen. Hoe zit dat met wifi en Windows 7?

Windows 7 drivers

We herinneren ons allemaal nog wel de problemen met onze hardware toen Windows Vista uitkwam. Er waren nog nauwelijks goede drivers beschikbaar en de XP drivers werkten niet meer. Over het algmeen zullen de Vista drivers ook gewoon met Windows 7 werken. Dit geldt dus ook voor de drivers van uw wifi apparatuur, zoals wifi usb adapters.

Werkt uw wifi hardware gewoon samen met Windows 7? Dit kun je eenvoudig controleren via de Windows 7 comptability checker. Zo kwamen wij er achter dat de Engenius EUB-362ext compatible is met Windows 7.

Er zullen ongetwijfeld Windows 7 drivers op de markt gaan komen, tot die tijd kun je dus over het algemeen de Vista drivers blijven gebruiken. Zodra er nieuwe drivers beschikbaar zijn, kun je die downloaden en installeren via Windows update.


Virtual WiFi

In Windows 7 is een voorziening ontdekt waarmee u uw laptop om kunt toveren in een wifi hotspot. Deze functie is niet afgemaakt en zit verborgen in Windows 7. In 2006 is men gestopt met het ontwikkelen van Virtual WiFi, zoals de voorziening heet, maar de code is wel in het nieuwste besturingssysteem van Microsoft terechtgekomen.

Virtual WiFi maak een draadloze router van uw laptop, waarmee andere laptops kunnen verbinden en gebruik kunnen maken van de internetverbinding.

Connectify

Door Nomadio, de ontdekker van Virtual WiFi in Windows 7, is Connectify op de markt gebracht. Deze software maakt het gebruiken van de verborgen functionaliteit mogelijk. Vooralsnog zit het programma in beta fase. De betaversie van Connectify is gratis te downloaden. Waarschijnlijk blijft de basisversie gratis en komt er een uitgebreidere variant met meer mogelijkheden naast, waarvoor betaald moet worden.

Draadloze netwerken weergeven

Met Windows 7 kunt u eenvoudig naar draadloze wifi netwerken zoeken. Ook het verbinden met een draadloos netwerk is zeer eenvoudig. Door te klikken op het netwerkpictogram in de taakbalk kunt u de beschikbare netwerken weergeven. Draadloos en bekabeld: wifi, mobiel internet, inbelnetwerk of VPN. Met één muisklik bent u verbonden.

Windows nu verbinding maken

Het instellen van een draadloos netwerk is in Windows 7 heel simpel. De eerste keer dat u wilt verbinden met een wifi router, zal Windows 7 u door alle stappen leiden die nodig zijn om uw draadloze netwerk in te stellen. Ook het beveiligen van uw draadloze netwerk kunt u hierbij regelen.

Sluit u een nieuwe pc aan, dan drukt u gewoon op de knop voor beschermend instellen van wifi en de netwerkinstellingen worden automatisch naar uw computer verzonden. Meer weten? Lees dan draadloos internet instellen voor Windows 7.


Stem of voeg toe aanUitleg over het gebruik van deze icons :  Plaatsen/stemmen op NUjij Plaatsen/stemmen op eKudos Plaatsen/stemmen op MSN Reporter Plaatsen/stemmen op Digg Toevoegen aan Symbaloo Stumble it! Voeg dit artikel toe aan Del.icio.us Voeg toe aan je Google bladwijzers Abonneer je op de RSS-feed van deze site

Gerelateerde artikelen

Comments (3)

  1. Charles zegt:

    Net een windows 7 laptop aangeschaft en wi fi werkt perfect was wel anders met mijn vista laptop

  2. vanross zegt:

    Vodafone USB modem voor draadloos mobiel internetten werkt niet met Win7; steeds foutmelding een RAS 635. Helpdesk raadde aan een nieuwe verbinding aan te maken.
    Werkte niet. Is het nu zo dat mobiel internetten nog niet compatible is met Win7? Op de site van xs4all zag ik dat bij het USB modem wel Vista stond vermeld, maar niet Win7.
    (Ik heb het modem overigens terug gestuurd).

  3. Jan Mulder zegt:

    Wellicht dat het volgende artikel jullie hebt om de RAS 635 error op te lossen:

    http://www.allesoverdraadloosinternet.nl/mobiel-internet/ras-635-foutcode-vodafone-mobiel-internet/

Reageer

Get Adobe Flash playerPlugin by wpburn.com wordpress themes